Matura z angielskiego, czyli kilka słów o tym co św. Józef z Kupertynu ma wspólnego ze zdającymi

22 Kwi

Hm… o tym, że matura niebawem, wiedzą wszyscy, a najbardziej sami maturzyści, atakowani z każdej strony informacjami, zadaniami i pracami domowymi. W moim cyklu poświęconym maturze z języka angielskiego, głównie skupiam się na maturze ustnej, która okazuje się być często takim sprawdzianem na umiejętność zachowania się wobec zadawanych pytań i odpowiedniego chwycenia „rzuconej rękawicy”.

Na jednej ze stron, poświęconej egzaminom ustnym z angielskiego w ogóle, znalazłam bardzo fajny fragment. Oto on:

The oral English test is your chance to show that you can speak and communicate in English.  Take the opportunity!  Give full answers, listen to the questions you are being asked.  Don’t focus on being perfect; focus on communicating with the examiner and the other candidate.  You might even enjoy yourself.  Good luck!  (źródło: http://www.examspeak.com/Oral-English )

A zatem na takim egzaminie ustnym postarajmy się zwyczajnie mówić i pokazać, że potrafimy porozumiewać się po angielsku. I najważniejsze – nie skupiajmy się na byciu perfekcyjnym!! Nie to jest najważniejsze. Pokażmy swobodę w komunikacji, a może i sam egzamin sprawi nam przyjemność : )

I jeszcze jedna fajna rzecz. Zupełnie niechcący na nią trafiłam. Bo w tytule mamy o św. Józefie z Kupertynu. No i właśnie, kto to? Otóż okazuje się, ze ten święty jest patronem wszystkich zdających egzaminy. Jeśli zatem uznacie, że potrzebujecie pierwiastka boskiego w swojej nauce oto jest coś dla Was : ) żart…? nie, zupełnie nie!

MODLITWA do świętego Józefa z Kupertynu.

Święty Józefie z Kupertynu, Przyjacielu studentów i Orędowniku zdających egzaminy, przychodzę, by błagać o Twoją pomoc w moich studiach (moich egzaminach).
Ty wiesz, z Twego osobistego doświadczenia, jak wielki niepokój towarzyszy trudowi studiów (zaangażowaniu w egzaminy) i jak łatwo popaść w niebezpieczeństwo zagubienia intelektualnego lub zniechęcenia.
Ty, który byłeś wspierany cudownie przez Boga w studiach i w egzaminach, aby zostać dopuszczonym do święceń kapłańskich, wyproś u Pana światło dla mojego umysłu i siłę dla mojej woli.
Ty, który w tak konkretny sposób doświadczyłeś matczynej pomocy Maryi, Matki Mądrości, proś Ją za mnie, żebym mógł przezwyciężyć szczęśliwie wszystkie trudności w studiach (w najbliższych egzaminach).
Łączę moją ufność w Twoją opiekę z mocnym postanowieniem, by żyć jak człowiek naprawdę wierzący. Amen.

a poniżej cała litania:

http://www.laudate.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4439&Itemid=37

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: