Car Władimir nad Krymem

28 Lu

Zapraszam do lektury artykułu:

http://liberte.pl/nowa-zimna-wojna-rosji/

Czytając ten artykuł chce się dokończyć smutny scenariusz wydarzeń, który nas otacza. A ogarnia bezradnością i biernością działań ze strony Unii Europejskiej i Nato coraz bardziej, z minuty na minutę…Gdy przed laty anektowane były Austria i Czechy również nie za wiele się zadziało. Gorąco zrobiło się później. Tylko wtedy było za późno.

russia-putin.jpeg5-1057x960

Gdy Władimir Putin został prezydentem Rosji zadrżało w sercach tych, którzy na prawdę chcieli dobrze dla tego kraju. Chcieli lepszego jutra dla kraju, który kochali, kraju który cenili za wspaniałą kulturę, spuściznę… Do dziś w głowie szumią mi słowa mojej ówczesnej wykładowczyni z Uniwersytetu Gdańskiego, gdy Putina ogłoszono nowym prezydentem. Powiedziała wtedy „KAGIEBIESZNIK”…. dla wszystkich to nie wróżyło dobrze na przyszłość. Ja wówczas młoda studentka filologii rosyjskiej, możne nie za bardzo zorientowana w rozkładzie sił politycznych i w Rosji i na świecie niewiele pojęłam, jaki mogłoby to przynieść scenariusz wydarzeń chociażby dla Europy. Ale mając w pamięci metody działania KGB, krwią przeżarte Sołowki i skrzywiona niczym w zwierciadle sowiecką rzeczywistość, wiedziałam że za dobrze to być nie może… Syn reżimu, karmiony krwią i mlekiem swej matki KGB, staje u władzy.

I oto mamy, po tych nastu latach „własti i carstowanija” Putina nad narodem rosyjskim jego berło władzy przesuwa się nad Krym. To co było zadrą w sercu rosyjskich włodarzy od czasu „podarku” Chruszczowa Ukrainie,w końcu wydaje się być dokonane.
Dziś Putin przesuwa, wcale nie w skrytości, swoje militarne siły na Krym, ukraińska straż graniczna jest atakowana, a świat się temu przypatruje. I choć co chwila pojawiają się rzekomo mocne słowa, to na sankcje gospodarcze nikt się nie decyduje i nie zdecyduje. Co więcej. Rozbrojona Ukraina, za cenę stowarzyszenia się z NATO zostanie sama. Bo Nato nie wypędzi wojsk Putina, gdyż Ukraina nie jest członkiem tej organizacji. Ukraina po spełnieniu określonych warunków, rozbrojenia się, dostała zapewnienie, że będzie miała gwarancję bezpieczeństwa… I właśnie mamy możliwość obserwować jak jej to bezpieczeństwo się gwarantuje…

A oto obserwujemy dalej. Z minuty na minutę Putin gładko przesuwa swoje wojska w głąb Krymu, a dodatkowo odpowiednio podjudzana ludność rosyjska protestuje przeciwko przynależności do Ukrainy. I nie dotyczy to tylko już Krymu, ale i innych regionów tego państwa..

Czy Putin się zatrzyma? Nie sądzę. Urządził sobie militarnego pokera na arenie międzynarodowej i wszystkim wyjmuje asy z rękawa. Kwestią czasu jest już tylko, gdy Krym wróci pod rządy Rosji. Pewnie wymyślą jakąś formę autonomii dla republiki, ale pod płaszczem Cara Władimira. I Ukrainie nic będzie do tego. Bo ważni światowi przywódcy i organizacji typu UE I NATO pozwolą poświęcić Ukrainę dla zachowania światowego spokoju. To dobrze, bo nikt nie chce rozlewu krwi i przemocy, ale bardzo nieładnie, że przymrużają oko na to, by tak jawna agresja i bez żadnych konsekwencji dokonywała się z sekundy na sekundę… Patrzeć tylko aż car Władimir sięgnie po więcej…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: